user preferences

New Events

Balkans Region

no event posted in the last week

Oświadczenie ASI w sprawie represji anarcho-syndykalistw Serbii

category balkans region | repression / prisoners | komunikat prasowy author Monday September 07, 2009 07:39author by ASI Report this post to the editors

WOLNOŚĆ DLA ANARCHO-SYNDYKALISTW!Dnia 4 września 2009, Sąd Rejonowy w Belgradzie wydał decyzję o 30 dniowym areszcie tymczasowym dla członkw ASI. Nasi towarzysze są oskarżani o międzynarodowy terroryzm.

Związek Anarcho-Syndykalistyczna Inicjatywa (ASI) dowiedział się o ataku na grecką ambasadę i o organizacji, ktra przyznała się do zorganizowania ataku przez media.

Korzystając z okazji, chcemy jeszcze raz przypomnieć opinii publicznej, że metody indywidualnej walki politycznej nie są metodami anarcho-syndykalizmu. Wręcz przeciwnie nasze poglądy ujawniamy publicznie, a poprzez swoją pracę staramy się przyciągnąć masy do ruchu syndykalistycznego i do wszystkich wolnościowych i postępowych organizacji.

Państwowy mechanizm brutalnej represji uderza w niepokornych krytykw państwa. Wulgarna logika władzy określa jako winnych tych, ktrzy w jasny sposb wyrazili swoje wolnościowe poglądy. Wtrącając ich do więzienia, państwo zamyka sprawę, tworząc fałszywy obraz efektywności w zwalczaniu przestępczości na użytek społeczeństwa.

Reżim od początku działał bez żadnych skrupułw, co widać po sposobie w jaki przeprowadzono aresztowania, przeszukiwano mieszkania, zastraszano rodziny i w jaki postawiono skrajne oskarżenia o międzynarodowy terroryzm.

Choć nie popieramy działań dziś sławnej grupy Crni Ilija [przyp. tłum. ta właśnie organizacja przyznała się do ataku na ambasadę], trudno nazwać to co się stało międzynarodowym terroryzmem. Terroryzm, z definicji, stanowi zagrożenie dla życia ludności cywilnej. W tym przypadku nikt nie ucierpiał, a szkody były jedynie symboliczne.

To jasne, że państwowa farsa z ktrą mamy do czynienia jest tylko sposobem zastraszania wszystkich, ktrzy wskazują na niesprawiedliwość i beznadziejność wspłczesnego społeczeństwa.

W czasach społecznego otępienia, jednostki sięgają po najbardziej niewiarygodne, czasem autodestrukcyjne działania, by przebić się przez blokadę mediw i przedstawić swoją sprawę w centrum uwagi. Pamiętamy o pracownikach, ktrzy obcinali i zjadali własne palce, albo o nieszczęśliwym człowieku, ktry groził, że odpali granat ręczny w budynku Prezydenta Serbii. Ci ludzie chcieli po prostu, by szerokie grono osb zauważyło ich problemy.

Nie dajmy się przekonać, że jeden symboliczny akt solidarności, nawet jeśli faktycznie został wyrażony w nieodpowiedni sposb, oraz inne akty buntu tych, ktrzy zostali pozbawieni praw, powinny być traktowane jako czyny antyspołeczne, czy akty terroryzmu.

Solidaryzujemy się z aresztowanymi towarzyszami i ich rodzinami i domagamy się ujawnienia prawdy o tej sprawie!

WOLNOŚĆ DLA ANARCHO-SYNDYKALISTW!

http://asi.zsp.net.pl/oswiadczenie-asi-w-sprawie-repres...rbii/

This page can be viewed in
English Italiano Deutsch
Neste 8 de Maro, levantamos mais uma vez a nossa voz e os nossos punhos pela vida das mulheres!
2005-2019 Anarkismo.net. Unless otherwise stated by the author, all content is free for non-commercial reuse, reprint, and rebroadcast, on the net and elsewhere. Opinions are those of the contributors and are not necessarily endorsed by Anarkismo.net. [ Disclaimer | Privacy ]