user preferences

New Events

Uluslararası

no event posted in the last week

Bu sitenin amaları

category uluslararası | anarşist hareketin | policy statement author Sunday December 11, 2005 19:55author by Anarkismo Editorial Group - Anarkismo Report this post to the editors

Neden bu siteyi yayınlıyoruz

Anarkismo.net uluslararası bir anarşist-komnist haber servisidir. Bu proje iin kabul ettiğimiz ilkeler şunlardır.

Bu sitenin amacı:

  1. Dnya apında anarşizm iersindeki "platformist", anarşist-komnist ya da especifist gelenekten grupların ve bireylerin rettiği haberlerin ve yorumların derlenip dağıtılması.
  2. Bu gelenekteki anarşistlerin kendi aralarında dosta tartışma ve fikir alışverişine yardımcı olmak.
  3. Diğer anarşist, sosyalist ya da başka kişilerin bu anarşist geleneğin faaliyetleri ve grşleri hakkında bilgi sahibi olabilmesi ve onlarla yapıcı diyaloglar ierine girebilmesi iin alan sağlamak.

Bunun nemli olduğunu dşnmemizin sebebi:

Kapitalizm bugn, her zamankinden daha fazla kresel olarak rgtlenmiş bir sistem. Anarşizmin de aynı şekilde kresel olması gerekli. Kresel olarak rgtlenmekte internet bizim iin işlevli bir ara olabilir. Bu ufak bir adım olsa da, şu şekilde anarşist-komnist bir haber sitesinin bu amata nemli bir rol oynayabileceğine inanıyoruz:

  1. Uluslararası aşamada daha geniş birlikler oluşturabilme yolunda kritik bir aşama olan "platformist" rgtler ve bireyler arasındaki iletişimi artırmak.
  2. Dnya da, hareketin zayıf olduğu ya da hi olmadığı blgelerinde insanları anarşizme kazandırmak.
  3. Toplumsal değişimi arzulayan insanları, "Anarşist Platform"da ana hatları izilmiş olan yaklaşımın doğruluğuna ikna etmek.
  4. Yeni anarşist komnist grupların ve kolektiflerin oluşmasına yardım etmek ve insanları var olan yapılara katılmaya teşvik etmek.


This document in English

This document in Castellano

This document in Italiano

This document in Franais

This document in Deutsch

This document in Ελληνικά

This document in Portugus

This document in Norsk

This document in العربية

This page can be viewed in
English Italiano Deutsch
Rojava: Mensaje urgente de un compaero anarquista en Afrin
2005-2018 Anarkismo.net. Unless otherwise stated by the author, all content is free for non-commercial reuse, reprint, and rebroadcast, on the net and elsewhere. Opinions are those of the contributors and are not necessarily endorsed by Anarkismo.net. [ Disclaimer | Privacy ]