Benutzereinstellungen

Neue Veranstaltungshinweise

Yunanistan / Trkiye / Kıbrıs

Es wurden keine neuen Veranstaltungshinweise in der letzten Woche verffentlicht

Halklarla savaşan her devlet kaybedecektir!

[English] [Franais]

category yunanistan / trkiye / kıbrıs | emperyalizm / savaş | feature author Freitag Oktober 11, 2019 03:57author by Devrimci Anarşist Faaliyet - DAF Report this post to the editors

featured image

TC Devleti bir kısmını işgal ettiği coğrafyaya, yeni tezkere ile yeniden kendi toprak btnlğn korumak bahanesiyle girmeye karar verdi. Devletin başındakiler barıştan bahsetmekten utanmadığı gibi, kendi ıkarları iin başlattığı savaşın ismini koyarken de utanmadı. Barış Pınarı adı verilen savaş operasyonunda savaş uakları, hedef gzetmeyen hava saldırıları başta olmak zere, hemen devreye sokuldu. Btn bunlar TC Devletini szde kınayan devletlerin ve kamuoyunun gzleri nnde gerekleştirilmeye başlandı.

[English] [Franais]

Read also (in English) : Solidarity With People In Rojava, Denouncing Turkish State And United States Allies - Kurdish-speaking Anarchist Forum (KAF) [Franais]


TC Devleti tankı, topu, savaş uağı, savaş ığırtkanları ve dşmanlıkla doldurulmuş eski politikalarıyla yeni bir savaşın peşinde.

Yaşadığımız topraklarda Cumhurbaşkanlığı Hkmet Sistemi adı verilen değişikliklerden sonra neredeyse hi alıştırılmayan Meclis, bu kez savaş gndemiyle hemen toplandı. Mecliste eller savaş iin kalktı. Erdoğanın 80 milyon insanı felakete srklediğini her fırsatta dile getirenler, bu kez savaşa destek noktasında tereddt etmedi.

Suriye coğrafyasında birok devletin zamanla kendisine bir yer edindiği savaşın başlamasının zerinden 10 yıl bile gememişken; TC Devleti de birok devletin yaptığı gibi, savaşın başlaması ve yaygınlaşmasında hi rol yokmuş gibi davranmaya devam ediyor.

TC Devleti bir kısmını işgal ettiği coğrafyaya, yeni tezkere ile yeniden kendi toprak btnlğn korumak bahanesiyle girmeye karar verdi. Devletin başındakiler barıştan bahsetmekten utanmadığı gibi, kendi ıkarları iin başlattığı savaşın ismini koyarken de utanmadı. Barış Pınarı adı verilen savaş operasyonunda savaş uakları, hedef gzetmeyen hava saldırıları başta olmak zere, hemen devreye sokuldu. Btn bunlar TC Devletini szde kınayan devletlerin ve kamuoyunun gzleri nnde gerekleştirilmeye başlandı.

ABD, kendi askerlerini ekerken sonu gelmeyen savaşların bu kez kendileri iin bittiğini ilan ediyor. Ve Avrupanın geri dnşlerini kabul etmediği IŞİDlileri TCnin kabul etmesi gerektiğini de ekliyor.

Yaşadığımız topraklarda yoldaşlarımız, kardeşlerimiz, arkadaşlarımız katledilerken seyreden ve bu katliamların nn aarak katledilmelerinde işbirliği iinde olan devlet, şimdi de IŞİDlilerin gardiyanlığını steleniyor. Bu topraklarda yaşanmış en byk katliamlardan birinde, barış iin toplanan 100den fazla insanımızın katledildiği 10 Ekim Katliamının yıldnmnden bir gn nce başlatılan bu savaş yeni katliamların habercisi.

Devletin kontrolndeki medya da bu savaş politikasına anak tutuyor. ok değil daha birka ay nce gmen karşıtı sylemlerinde Suriyelilerin yaşadığımız topraklarda ne işi olduğunu soran medya, TC Devleti askerinin Suriyelilerin yaşadığı topraklarda ne aradığını sormuyor. Grevi gerekleri halka aktarmak olduğu iddia edilen medya, savaş ığırtkanlığı yapmaya devam ediyor, yaşanan katliamları grmezden geliyor. TC Devletinin savaş politikasını meşrulaştırmaktan başka bir haber yapamayan medya, hamaset sylemleriyle yalanlarına devam ediyor.

İktidarların kendi ıkarları iin ıkarttıkları btn savaşlar, katliamdır. Milliyeti ve militarist politikalarla ykseltilen her savaş, katliamdır. Ezilen halkları hedef alan her mermi, her bomba, zgrlğ hedef almıştır.

zgrlğ hedef alan her savaş, kaybedilmeye mahkmdur.
Ne bu savaşı kazanabilir ne de yaşattıracakları katliamları meşrulaştırabilirler.

Halklarla savaşan her devlet kaybedecektir!

Devrimci Anarşist Faaliyet

Verwandter Link: https://anarsistfaaliyet.org/bildiriler/halklarla-savasan-her-devlet-kaybedecektir/
This page can be viewed in
English Italiano Deutsch
Neste 8 de Maro, levantamos mais uma vez a nossa voz e os nossos punhos pela vida das mulheres!

Yunanistan / Trkiye / Kıbrıs | Emperyalizm / Savaş | tk

Mo 17 Feb, 20:40

browse text browse image

460_0___30_0_0_0_0_0_uluderekatliami_1.jpg imageDevlet zulmettike daha da byr zgrlk tutkusu 20:31 So 01 Jan by Devrimci Anarsist Faaliyet (DAF) 0 comments

Arkalarında soğuk namlu yoktu, dağlardan aşağı boşanacak ise ığ değildi. Onlar az nce kendilerini durduran jandarmalardan kaıyorlardı, mahpusluk korkusundan yani gkyznden yağacak olan kar değil f-16ların bombalarıydı. Sığınabilecek yceltilere yetişmek iin vakit yoktu, f-16lar daha hızlıydı onlardan ve sığındılar ilk grdkleri kayalıkların ardına

textTrkiye'de CIA hapishanesi var 17:29 Di 13 Dez by Deniz KURTUL 0 comments

İSTANBUL - Luai Sakkanın avukatı Osman Karahana gre, CIA Başkanıyla grşlen konular arasında, CIA ajanlarının alışmalarının engellenmemesi de var.

textSaddam'ın İdamı Ve Sonrası Apr 07 by Zeynep Zelal 0 comments

Tm dnya Saddam Hseyinin idamını defalarca izledi, idam ncesi ve sonrası yaşananlarla ilgili her trl detayı takip etti. İdam grntlerine ait internette yer alan tek bir videonun sadece bir gn ierisinde 12,3 milyon kere tıklanması bize bu idamın dehşet verici ve dşndrc boyutunu ortaya koymaya yeter. İnsanların idama olan merakı ve bunun sosyo- psikolojik etkisi bu yazının konusu olmamakla birlikte ciddi bir incelemeyi hak edecek boyutta bir etkiye sahip.

textOrtadoğu, Trkiye Ve PKKnin Ateşkesi Mr 19 by Dicle Bozdağ 0 comments

PKK, ateşkes sinyallerini ağustos ayında yayınladığı deklarasyonda vermişti. Bu deklarasyonda ne srlen şartların gerekleşmesi sonucunda ateşkes ilan edeceğini syledi. Tabi bu şartlardan hibiri gerekleşmedi.

Sorry, no press releases matched your search, maybe try again with different settings.
2005-2020 Anarkismo.net. Unless otherwise stated by the author, all content is free for non-commercial reuse, reprint, and rebroadcast, on the net and elsewhere. Opinions are those of the contributors and are not necessarily endorsed by Anarkismo.net. [ Disclaimer | Privacy ]