Benutzereinstellungen

Neue Veranstaltungshinweise

Yunanistan / Trkiye / Kıbrıs

Es wurden keine neuen Veranstaltungshinweise in der letzten Woche verffentlicht

Kommende Veranstaltungen

Yunanistan / Trkiye / Kıbrıs | Workplace struggles

Keine kommenden Veranstaltungen verffentlicht

Tek Damla Yağmurla Başlar Her Fırtına 1 Mayıs 2019

category yunanistan / trkiye / kıbrıs | workplace struggles | news report author Freitag Mai 03, 2019 00:35author by Devrimci Anarşist Faaliyet - DAF Report this post to the editors

1 Mayıs 2019 Bakırky mitingine Gen İşi Derneği ile beraber Tek Damla Yağmurla Başlar Her Fırtına pankartıyla katılarak GİDERin gcne g kattık.
gider1768x512.jpg

Devrimci Anarşistler 1 Mayısa Ankarada 1886dan Bugne Anarşizm rgtlenmektir KARALA , İzmirde Karşılıklı Yardımlaş, Ekmeği Fethet Devrimci Anarşistler pankartlarıyla katıldılar.

Anarşizm mcadelesinde yaşamını yitiren tm yoldaşlarımızı anıyor, dnyadaki tm anarşistlerin 1 Mayıs mcadelesini selamlıyoruz.

Verwandter Link: https://anarsistfaaliyet.org/sokak/tek-damla-yagmurla-baslar-her-firtina-1-mayis-2019/?fbclid=IwAR1cTvmB5StJrOolc9kppjMI5JrIhS7AwAA7dEHOnFZaTbtvcHDy8...YBMSs
This page can be viewed in
English Italiano Deutsch
Neste 8 de Maro, levantamos mais uma vez a nossa voz e os nossos punhos pela vida das mulheres!

Yunanistan / Trkiye / Kıbrıs | Workplace struggles | News Report | tk

Fr 20 Sep, 10:59

browse text browse image

text"Gncel Sınıf Mcadelesi Deneyimleri" Syleşisi Ses Kaydı 19:42 Mi 06 Dez by dicle bozdağ 0 comments

Kara-Kızıl Notlar tarafından 26 Kasımda "Gncel Sınıf Mcadelesi Deneyimleri" konulu bir panel dzenlendi. Panelde Coca-Cola ve Al-Co direnişlerinden birer işi gelerek direniş izlenimlerini yansıttı.

textSendikalaştıkları iin işten atılan Has Alminyum işilerinden mektup 03:47 Di 11 Apr by Ender Yılmaz 0 comments

Sendikalaştıkları iin işten atılan Has Alminyum işilerini Anarşist Komnistler olarak ziyaret ettik. Aşağıda Has Alminyum işilerinin Bir-Kara yazdığı mektubu yaşanan durum hakkında bilgi vermesi aısından koyuyoruz.

textJoy Tekstil'de patron ve adamları işbaşı yapmaya giden işilere saldır... 17:46 Di 13 Dez by Deniz KURTUL 0 comments

Kağıthanede bulanan Joy Tekstilden atılan işiler, mahkemenin verdiği işe iade kararının ardından işbaşı yapmak iin gittikleri işyerinde, patron ve adamlarının saldırısına uğradılar.

textNeden Sınıf Mcadelesi? Apr 11 by Şafak Eryılmaz 0 comments

Bu dergiyi alanların, alıp da okuyanların toplumda bir adaletsizlik olduğuna inandıkları aık. Peki ama bu adaletsizlik tam olarak nereden kaynaklanmakta ve nasıl aşılabilir? Mesele bu iki soruda dğmleniyor. Patırtı bunlarda ıkıyor. Bu sayıda neden sınıf mcadelesi sorusunu ele alıp, nasıl bir sınıf mcadelesi sorusunu sonraki sayılara bırakacağız. Nasıl bir sınıf mcadelesi? sorusuna dair bizim iin nemli bir konu olan zynetim meselesi zerine mlkszlerin bu sayısındaki yazıyı incelemek faydalı olacaktır.

text14 Aralık Eylemi: KESK dimdik ayakta (!) Mr 19 by -- 0 comments

Bir yeni Eğitim-Senli olarak ocuka bir hevesle gittiğim İstanbul, Sarahanedeki 14 Aralık eylemine dair gzlemlerimi kısaca aktarayım. Sonrasında bin denen katılımcı sayısı bana daha az grnmşt.

textTuzla Desan Tersanesi Direnişine Dair Gzlem ve Dşnceler Feb 26 by Metin Kılı 0 comments

Kara Kızıl Notlar Ekim-Kasım-Aralık 2006 Sayısından alınmıştır.

imageTaşeronlaştırma Belgeseli Gsterimi Feb 14 by Ender Yılmaz 0 comments

Emek Araştırmaları ve Dayanışma Topluluğu tarafından hazırlanan Taşeronlaştırma olgusunu konu alan belgesel filmin ilk gsterimi 18 Şubat saat 18.30da Taksim'deki TMMOB Makine Mhendisleri Odası toplantı salonunda olacak.

text Trkiyeyi Sarsan İki Gn Nov 01 by Volkan Yaraşır 0 comments

Kara Kızıl Notlar Dergisi'nin Temmuz-Ağustos-Eyll 2006 Sayısından Alınmıştır.

more >>

text1 Mayis Bayram Değil İsyan Gndr Mai 02 DAF 0 comments

1 Mayıs 77 de yaşanan katliamdan 32 yıl sonra Taksim meydanı işilere, emekilere, devrimcilere aılmış oldu. İkiyzbini aşkın kalabalık 1 Mayısa katılmak iin gedi. 2007 den bu yana Taksim sokaklarını ve evre semtlerini direniş ve mcadele alanına eviren devrimciler bu yıl biz kazandık şiarıyla Taksim meydanını bayram alanına evirmiş oldu.

textYunanistan: ğretmenlerin grevi zerine Nov 15 OAE 0 comments

OAE, emek mcadelelerinde bir eylem yntemi olarak devrimci sendikacılığı neriyor.

2005-2019 Anarkismo.net. Unless otherwise stated by the author, all content is free for non-commercial reuse, reprint, and rebroadcast, on the net and elsewhere. Opinions are those of the contributors and are not necessarily endorsed by Anarkismo.net. [ Disclaimer | Privacy ]